Światowy Dzień Wiatru, który przypada 15 czerwca to doskonała okazja, by rozpocząć nową edukacyjna akcję Polenergii – „Książki dla Klimatu”. 750 książek, które podpowiedzą, jak zadbać o czyste powietrze i powstrzymać zmiany klimatu, trafi do siedemnastu gminnych i szkolnych bibliotek w miejscach, gdzie Polenergia realizuje swoje zielone inwestycje.
Polenergia wspólnie z partnerami biznesowymi i lokalnymi społecznościami, tworzy inicjatywę Re:Generacja, czyli Pokolenia Przywracania. Łączy ona wszystkich, którym dobro przyrody i środowiska oraz starania na rzecz powstrzymania degradacji ekosystemów są szczególnie bliskie. Liczymy, że dzięki akcji „Książki dla Klimatu” uda nam się uwrażliwić młodych ludzi na kwestię dbania o przyszłość naszej Planety. Budowanie świadomych i odpowiedzialnych społecznie postaw jest niezbędne w obliczu wyzwań, z którymi muszą w najbliższych latach zmierzyć się obecne i przyszłe pokolenia. Zmiany klimatu, to nie jest już tylko „potencjalne” zagrożenie. Mają one bezpośredni i coraz bardziej widoczny wpływ na życie ludzi i ekosystemów. Już dziś obserwujemy katastrofalne skutki globalnego ocieplenia w postaci coraz większej liczby ekstremalnych warunków pogodowych, takich jak fale upałów, intensywne opady, bezśnieżne zimy, podnoszenie się poziomu mórz i oceanów, czy szybkie topnienie lodowców. Mamy nadzieję, że wspaniałe książki przekazane do gminnych i szkolnych bibliotek będą źródłem inspiracji i interesującej, ale przede wszystkim rzetelnej wiedzy jak dbać o naszą przyrodę.
Polenergia od lat współpracuje ze społecznościami lokalnymi. W naszej działalności wspieramy mieszkańców realizując działania w zakresie edukacji, kultury i sztuki oraz promocji aktywności fizycznej. W gminach, w których realizujemy nasze inwestycje, szczególną troską otaczamy środowisko naturalne. Jest to dla nas niezwykle ważne, ponieważ nasza działalność oparta jest o odnawialne źródła energii, które energię słońca i wiatru zamieniają na czystą energię elektryczną. Przekonujemy i tłumaczymy, że dbanie o naszą przyrodę ma sens, bo można żyć, uczyć się i pracować w zgodzie z naturą.
Wspólnie zmieniajmy świat na lepsze, bo dzieci i młodzież mogą pomóc dorosłym w walce z ociepleniem klimatu.